Objednávky přijímáme pouze telefonicky.

Časté dotazy

DOMŮ / Časté dotazy

1) Jak si objednávat dřevo?

Z praktického hlediska, ze zkušeností a zpětných vazeb objednávat větší podíl měkkého dřeva než tvrdého. Tato informace je zásadní. Tvrdé dřevo, pokud má splnit svůj účel, musí být skutečné suché. Topit tvrdým dřevem, jež není vysušené, je zbytečností, a proto raději volit měkké dřevo, samozřejmě suché, ale doba samotného vysušení je v podstatě kratší.

2) Jakým dřevem topit?

Na jednoduchou otázku vždy existuje jednoduchá odpověď. Důležité je topit suchým dřevem! Je úplně jedno, jestli topíte v krbu, kotli, kamnech nebo zplynovacím kotli. Zásadní je netopit nevysušeným dřevem, topit čerstvým vlhkým dřevem, které obsahuje vodu, je značně neefektivní. Proto je lepší a výhodnější topit měkkým dřevem, které mnohonásobně rychleji schne než tvrdé dřevo, jako je buk, dub, javor, jasan či habr.

3) Co rychleji vytopí byt, dům, chatu?

Mnozí se budou divit, ale je to smrkové dřevo, které je nejvýkonnější, samozřejmě patří do měkkých dřevin, ale o teplo se každopádně postará. Doba hoření je samozřejmě kratší.

4) Tvrdé dřevo a jeho výhody?

Jednoznačným důvodem, proč topit tvrdým dřevem, je doba hoření. Pokud je tvrdé dřevo vysušené (vysušení může trvat až 3 roky), je zdrojem velkého tepla. 

5) Čím topit ve zplynovacím kotli?

Hovoříme o fenoménu dnešní doby. Nebavme se, na jakém principu funguje kotel na dřevoplyn, jak a kde hoří. Pro nás je důležité, čím topit v tomto daném kotli. Jednoznačně měkkým dřevem, které dává o mnoho více plynu, který následně hoří. Tvrdým dřevem topit v těchto kotlích je naprostý nesmysl. Máme zpětné vazby od klientů, které nám potvrzují, co uvádějí a doporučují výrobci.